Novinky a změny v dotaci NZÚ Light 2024 (pro seniory): Nižší dotace, účinnější ohřev vody a širší okruh žadatelů

Novinky a změny v dotaci NZÚ Light 2024 (pro seniory): Nižší dotace, účinnější ohřev vody a širší okruh žadatelů

ohřev vody zdarma

Od ledna 2024 se dotační program NZÚ Light, zaměřený na nízkopříjmové domácnosti a snižování nákladů na energie, rozrostl o nové možnosti a podmínky, které přinášejí významné změny pro ty, kteří uvažují o solárním ohřevu vody a fotovoltaických systémech. Podívejme se společně na klíčové novinky, které se v roce 2024 objevily. 

Nové podmínky pro solární ohřev vody

Maximální podpora pouze s novým bojlerem

Pro nové žadatele o dotaci na solární ohřev vody zůstává maximální podpora na úrovni 90 000 Kč. Nově však musí být nainstalován i nový bojler. Tato podmínka přináší efektivnější instalaci a větší úspory pro spotřebitele.

Dotace bez bojleru

Díky našemu partnerovi Essox není nutné čerpat ze svých úspor, abyste mohli ušetřit na energiích. Financování na splátky umožňuje rozložení nákladů do přijatelných měsíčních částek, které jsou často nižší než měsíční záloha na energie. Myslet na budoucnost se vyplatí, jelikož po splacení Vás nečekají skoro žádné zálohy za energie! 

Zvýšený minimální výkon

Pro fotovoltaické systémy k ohřevu vody byl zvýšen minimální instalovaný výkon na 2 kWp (dříve 1,5 kWp). Tato změna umožňuje efektivnější výrobu elektřiny, což může vést k větším úsporám v dlouhodobém horizontu. Nemusíte se bát, v naší nabídce jsme již před rokem zákazníkům nabídli solární elektrárnu s vyšším výkonem, než stanovují aktuální podmínky.

 

Širší okruh žadatelů

NZÚ Light se v roce 2024 otevřel i pro rodiny pobírající přídavky na děti, což rozšiřuje dostupnost programu pro širší spektrum domácností. V minulém roce bylo schváleno 50 219 žádostí z celkových 54 626, což svědčí o vysokém zájmu o tuto formu dotace.

nová zelená úsporám light pro rodiny

zanechte odpověď