NZÚ Light - Ohřev vody

POZOR! 22.5. byly dotace na ohřev vody z fondu NZÚ light pozastaveny. Instalace je možná těm zákazníkům, kteří již mají dotaci podanou.

Proč pořizovat solární ohřev vody?

Hlavním důvodem, proč domácnosti a organizace pořizují solární systém je výrazná úspora energie.

Fotovoltaický ohřev vody je úplně dotován tudíž ZDARMA a nevyžaduje vstupní investici.

Jak to funguje?

Ohřev vody je všeobecně nákladný na spotřebovanou energii a závisí na ceně elektřiny/plynu jejichž ceny historicky rostou. Naproti tomu solární systémy ohřevu vody využívají teplo ze slunce ZDARMA.

Solární systémy zcela nenahradí spotřebu energie, protože slunce není stále k dispozici, ale ve výsledku dokáží ušetřit až 65 % z celkové roční energie pro přípravu teplé vody. U fotovoltaického systému odpadají provozní náklady, neboť je zcela bezúdržbový.

Oproti fototermickému systému je zatížení střechy poloviční. Při instalaci dokážeme upravit Vaši stávající nádobu pro ohřev vody, který bude probíhat buď ze slunce anebo ze sítě a to zcela automaticky v závislosti na Vaší potřebě.

Mějte možnost volby

Rozumíme faktu, že naši zákazníci mají různé možnosti. Byla by škoda nevyužít dotace z fondu NZÚ light, dokud ji stát stále poskytuje a jejíchž získání garantujeme.

V této nabídce pracujeme s kvalitními panely značky JA Solar, MPPT regulátorem české značky A-Z Water
a s Vaším stávajícím bojlerem.

Variace nabídky je závislá na dostupnosti komponentů a může se lišit.

Výměna bojleru se vyplatí

Podmínky státní dotace na ohřev vody z fondu NZÚ light se od 17.1.2024 značně změnily. Stát snížil podporu pro obyvatele, kteří se rozhodli neměnit bojler. Výše podpory se snížila z 90 000 Kč na 60 000 Kč.

Nové podmínky dotace přejí majitelům, kteří se rozhodli pro výměnu bojleru.
V tomto případě výše dotace zůstává na 90 000 Kč.

Využijte změny dotace. Pořiďte si nový bojler díky státní podpoře.

Proč pořizovat solární ohřev vody?

Hlavním důvodem, proč domácnosti a organizace pořizují solární systém je výrazná úspora energie. Státní dotace na pořízení ohřevu vody jsou nejvyšší a nejdostupnější v historii. Státní balíček dotací je finančně omezený a funguje na bázi, první přijde, první bere. Čekání se nemusí vyplatit.

PODMÍNKA

Žadatel a všichni členové jeho domácnosti pobírají ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně nebo v období mezi 12. 9. 2022 a dnem podání žádosti pobírali příspěvek na bydlení. NOVĚ od 17. 1. 2024 mohou žádat
i rodiny, kterým vzniká nárok na přídavek na dítě.

Garance kvality

Na kvalitě nešetříme! Používáme pouze certifikované komponenty a naše postupy instalace podléhají přísným standardům, díky kterým jsme obdrželi velké množství certifikací. Nemusíte se tedy bát o kvalitu a odbornost instalace. U nás se dočkáte špičkového servisu od A po Z. 

solartep dodavatel fotovoltaiky

Ohřevem vody to nekončí

Vyměňte starý kotel za tepelné čerpadlo nejvýhodněji v historii, díky novému programu Kotlíkové dotace.

Kontaktujte nás pro nabídku ZDARMA